KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12275087
nr 1227 5087
Robert Storm Petersen
(1882-1949), Danmark
Blandteknik, Klarinettspelaren, signerad. Motivet: 26x19 cm
Storm P - Robert Storm Petersen, Dansk bildkonstnär född 1882, död 1949.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 7 januari 2019
kl 19:30:43
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
Robert Storm Petersen
Läs mer om Robert Storm Petersen